از روز ملی کارکنان خدمات صحی در ولایت جوزجان تجلیل به عمل آمد.

از روز ملی کارکنان خدمات صحی در ولایت جوزجان تجلیل به عمل آمد.

1396-09-20

(دفترمطبوعاتی مقام ولایت جوزجان)

این نشست با اشتراک، مسؤلین حکومتی، کارکنان صحی، علما، متنفذین، نهاد های مدنی وشهروندان اینولا تدویر یافته بود، در آن مولوی لطف الله "عزیزی" والی ولایت جوزجان پیام جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در مورد کارکنان خدمات صحی به خوانش گرفته گفت: کارکندان خدمات صحی بدون خستگی شب و روز در تلاش ارائه خدمات بهتر برای بیماران هستند.

 

به گفته والی ولایت تغیرات مثبت نسبت به سالهای گذشته در روند ارائه خدمات صحی به وجود آمده است.

والی ولایت افزود: مرگ میر مادران کاهش چشم گیر یافته، که میتوان گفت تقرب به صفر گردیده است، این در ذات خود نوید خوش به مردم رنجدیده این کشور می باشد.

آقای"عزیزی" علاوه کرد: تسهیلات و سهولت ها برای شهروندان در شهر و قریجات ایجاد گردیده، شهریان میتوانند به خدمات صحی دست رسی پیدا نمایند.

در هیمن حال مجید"صمیم" رئیس شورای متنفذین شهر شبرغان با قرأت پیام معاون اول رئیس گفت: خادمان صحت جهت درمان بیماران بدون امکانات مناسب برای مردم درمانده خدمات شایسته را انجام میدهند که مردم از آنان سپاس گزار هستند.

 

حفیظ الله "جمشیدی" رئیس صحت عامه جوزجان طی صحبتی از شهروندان خواست جهت چک و معاینه خون بخاطر مرض ایدز به مراکز صحی مراجه نمایند، به گفته وی تمامی خدمات جهت درمان این مرض رایگان صورت میگرد.

 

از سوی هم حلیمه"صدف" عضوشورای ولایتی جوزجان ارائه خدمات صحی را در ساحات نا امن چالش برانگیز عنوان نموده میگوید: کارکنان خدمات با قبول همه این معضلات نا امنی تلاش کرده اند، که تا بتواند برای افراد نیازمند ارائه خدمات صحی نمایند.

این در حالیست که سالهای گذشته دسترسی به کوچکترین مراکز صحی و داکتران مسلکی مشکل زا بود،

ولی اکنون در مرکز ولایت، مراکز ولسوالی ها و قریجات میتوان به آسانی به خدمات صحی دسترسی پیدا کرد.

#اداره_مستقل_ارګانهاى_محلي

#دسيمه_ئيزو_ارګانونو_خپلواکه_اداره

#IDLG

#جوزجان ولایتی نینگ مقامی-میدیا وخبربیرش-دفتری